KONST / Litografier / Färglitografi 9873469
*
nr 987 3469
Gustav Rudberg
(1915-2001), Sverige
Färglitografi, Gustav Rudberg (1915-2001), HC 3/20, motivet: 50x53
Gustav Rudberg, född 1915, död 2001, svensk målare,
Följerätt
Utrop:
400 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 oktober 2015
kl 20:41:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/10 20:58:35
1
600 kr
19/10 20:24:08
2
350 kr
19/10 20:24:08
1
400 kr (Budbetjänt)
19/10 20:24:25
2
450 kr
19/10 20:24:25
1
500 kr (Budbetjänt)
19/10 20:24:58
2
600 kr
19/10 20:24:58
1
600 kr (Budbetjänt)
19/10 20:25:16
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik gustav rudberg litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39
-
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
*
Gustav Rudberg
Gustav Rudberg, född 1915, död 2001, svensk målare,
Läs om budbetjänten
nr 987 3469
Gustav Rudberg
(1915-2001), Sverige
Färglitografi, Gustav Rudberg (1915-2001), HC 3/20, motivet: 50x53
Gustav Rudberg, född 1915, död 2001, svensk målare,
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 400 kr |
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 19 oktober 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 15/10 20:58:35 | 1 | 600 kr |
| 19/10 20:24:08 | 2 | 350 kr |
| 19/10 20:24:08 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
| 19/10 20:24:25 | 2 | 450 kr |
| 19/10 20:24:25 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 19/10 20:24:58 | 2 | 600 kr |
| 19/10 20:24:58 | 1 | 600 kr (Budbetjänt) |
| 19/10 20:25:16 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik gustav rudberg litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39 -
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51



